Palenisko ogrodowe- modny element architektury w ogrodzie. DIY- zrób to sam.
Palenisko ogrodowe- modny element architektury w ogrodzie. DIY- zrób to sam.

Jak łatwo i szybko możesz zbudować palenisko we własnym ogrodzie?


Dzięki temu niepozornemu akcentowi, każde spotkanie ze znajomymi lub w rodzinnym gronie będą smakować jeszcze intensywniej. Wgłębnik z paleniskiem to ostatnio bardzo modny element architektury w ogrodzie.
Oto kolejny przykład tego, jak ciekawie i przy pomocy gotowych elementów z betonu, można w krótkim czasie, odmienić swoją przydomową przestrzeń.

Artline Beton możesz wprowadzić trochę architektonicznej magii do swojego otoczenia. Modułowe Palenisko MODERN HÄRD to absolutny hit każdego ogrodu.

Skorzystaj z gotowego rozwiązania albo użyj prefabrykatów i zaprojektuj palenisko dopasowane do Twoich potrzeb.

modułowe palenisko MODERN HÄRD Artline Beton

Skorzystaj z 5 prostych porad i ciesz się paleniskiem MODERN HÄRD we własnym ogrodzie.

1. Budowę paleniska rozpoczynamy od wyboru najbardziej odpowiedniego miejsca – najlepiej w pewnym oddaleniu od zabudowań i dużych drzew, dobre miejsce pozwoli kontrolować ogień i cieszyć się chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu – w bezpieczny sposób.

2. Gdy miejsce jest już wyznaczone, wykopujemy dół o odpowiedniej głębokości poniżej poziomu gruntu, Podłoże poddaje się wyrównaniu, a następnie wykonujemy ścianki z gotowych elementów betonowych „typu L”, dookoła wykopu.

Murki oporowe L doskonale zabezpieczą glebę przed osuwaniem się oraz zamkną przestrzeń, tworząc kameralne wnętrze do biesiadowania.

3. Jeśli chcemy uzyskać wyjątkowy charakter tego miejsca, należy zadbać o miejsce spoczynku dookoła paleniska. Mogą być to betonowe ławki z drewnianym siedziskiem lub bez- odporne na warunki atmosferyczne lub siedziska betonowe z donic przelotowych, które wpiszą się zarówno w ogród nowoczesny, jak i bardziej klasyczny.

4. Warto zadbać, aby w bliskości paleniska przeznaczyć miejsce na przechowywanie drewna. Ma to swoje funkcje nie tylko użytkowe, z uwagi na szybki i łatwy dostęp do drewna, ale także stanowi element dekoracyjny ogrodu, w tej roli świetnie sprawdzą się betonowe donice przelotowe Laatikko.

5. Dodatkowym uzupełnieniem strefy z paleniskiem, będą piękne kwiatowe aranżacje w betonowych donicach modułowych, dodające całej inwestycji uroku, tworząc spójną całość. Donice modułowe wykonane są ze ścianek oporowych typu L. Elementy są dostępne w zakresie 49 cm i 99 cm szerokości oraz wysokości od 55 do 305 cm.

 Nowoczesne palenisko ogrodowe z całą pewnością stanowi atrakcyjne i gustowne dopełnienie przydomowego ogrodu. Pełni zarówno funkcję użytkową, jak i dekoracyjną, podkreśli niebanalność naszego otoczenia i jego wyjątkowy charakter.

Skorzystaj z naszego gotowego paleniska modułowego MODERN HÄRD lub zaprojektuj swoje, dobierając gotowe prefabrykaty.

Wymarzony efekt uzyskasz w kilka dni ;-) 

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Potrzebujesz czegoś nietypowego lub większej ilości? A może chcesz zrealizować swój indywidualny pomysł? Skontaktuj się z nami biuro@artline-beton.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl