Ogrodzenie z betonu
Ogrodzenie z betonu, murki ogrodzeniowe Torsten, ścianki ogrodzeniowe a betonu, murki L ogrodzenie z betonu architektonicznego

Życie pośród surowej elegancji

Co tak naprawdę decyduje o tym, że otoczenie, w którym mieszkamy, wydaje się eleganckie albo zwykłe? Co decyduje o reakcji naszych przyjaciół, gdy przyjeżdżają w odwiedziny? Z jakiego powodu będą mówić w superlatywach o okolicy, w której mieszkamy, albo o naszym domu?

Tym powodem jest ogrodzenie. Ogrodzenie – przedsionek naszego stylu, zapowiedź naszego spojrzenia na wystrój wnętrza, znak naszej indywidualności. 

Czasy, kiedy liczyło się jedynie posiadanie własnego kąta, szczęśliwie odeszły w niebyt. Dziś dom, jego wnętrze, otoczenie i ogrodzenie, wyrażają nas, mówią, kim jesteśmy i jacy jesteśmy. Nawet gdy to deweloper decyduje o ogrodzeniach, to przecież my sami decydujemy, czy wizualizacje przyszłego osiedla spełniają nasze wymagania estetyczne.

A architektura, ta duża i ta mała, jak wszystko wokół goni za modą, za trendami i szuka wyróżników. Jeśli tym, co dla nas ważne, są minimalizm, prostota, oryginalny design i ponadczasowa solidność, koniecznie powinniśmy pomyśleć o betonie architektonicznym. To nowoczesne tworzywo, piękne i surowe, jest coraz chętniej wykorzystywane do tworzenia niebanalnych płotów w nowoczesnym stylu. 

Czy to jest rozwiązanie właśnie dla Ciebie?

Zwykły beton nie zawsze kojarzy się nam dobrze, ale beton architektoniczny jest zgoła czymś innym. Beton architektoniczny Artline to tworzywo o wysokiej jakości i trwałości. Jest taki dzięki wysokiej dyscyplinie wykonania, w tym powtarzalnej technologii, która wykorzystuje mieszankę różnych frakcji kruszyw, odpowiedni cement, naturalne domieszki oraz włókno szklane. W przypadku większych elementów jest zbrojony prętami stalowymi, co gwarantuje pożądaną wytrzymałość. 

W efekcie powstaje beton architektoniczny o strukturze gładkiej lub porowatej, który nie wymaga pokrywania warstwą tynku czy innego materiału. Wykazuje bardzo wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, działanie niskich temperatur (nie pęka na mrozie), a także na promienie UV. Ponadto jest łatwy do uformowania w pożądany kształt. Dlatego stanowi idealny materiał na ogrodzenie.

Prostota i szybkość montażu ogrodzenia z betonu

Najłatwiejsze do wykonania ogrodzenie z betonu architektonicznego składa się z prefabrykowanych elementów, czyli murków oporowych „L” lub „T” w różnych wielkościach. Z tego typu detali może powstać ogrodzenie nowoczesne – surowe, minimalistyczne i bardzo designerskie. Tym bardziej, że beton doskonale wygląda z elementami metalu lub drewna, a jego piękno tkwi w prostocie.

Beton architektoniczny na ogrodzenie – jakie są jego najważniejsze zalety?

Jakie zalety ma ogrodzenie z betonu architektonicznego, oprócz estetyki i elegancji?

Za betonem przemawia bezdyskusyjnie:

  • wysoka trwałość – betonowe ogrodzenie jest odporne na działanie mrozu, wysokich temperatur, promieniowania UV, jak również na uszkodzenia mechaniczne oraz zadrapania. To sprawia, iż otoczenie z tego materiału będzie wyglądało doskonale przez długie lata,
  • brak konieczności konserwacji – ogrodzenia nie trzeba impregnować, odmalowywać ani w inny sposób regenerować. Wystarczy okresowe czyszczenie, np. z wykorzystaniem myjki ciśnieniowej,
  • niepalność – beton nie jest wrażliwy na działanie nawet bardzo wysokich temperatur,
  • możliwość połączenia z innymi materiałami, 
  • rozsądna cena – ogrodzenie z betonu architektonicznego wypada korzystnie cenowo zwłaszcza na tle ogrodzeń kutych.

Szereg zalet betonowego ogrodzenia – ponadczasowy wygląd, wpisywanie się w aktualne trendy i korzyści związane z jego użytkowaniem, czyli cieszenie się przez wiele lat niezmienionym wyglądem naszego otoczenia ogrodu i domu – sprawia, że wybór takiego ogrodzenia wydaje się oczywisty. 

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Potrzebujesz czegoś nietypowego lub większej ilości? A może chcesz zrealizować swój indywidualny pomysł? Skontaktuj się z nami biuro@artline-beton.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl